Przejdź do treści

O nas

Posiadamy uprawnienia do prowadzenia pozaszkolnych form edukacji (PKD 85.59 B) oraz wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem: 2.08/00035/2021.  Oznacza to, że zarówno nasi trenerzy jak i całe przedsiębiorstwo spełniają najwyższe standardy jakości, uprawnia nas jednocześnie do prowadzenia szkoleń i kursów dofinansowanych ze środków publicznych.

Od sześciu lat naszym partnerem merytorycznym jest ELAMED MEDIA GROUP wydawca czasopism branży stomatologicznej. Od 2016 wydawnictwo to objęło patronat medialny nad szkoleniami, kursami oraz konferencjami rekomendując wydarzenia organizowane przez Szkolenia Ostrowska  dla branży medycznej.

Od kilku lat prowadzimy szkolenia teoretyczno-praktyczne dla stomatologów, higienistek i asystentek stomatologicznych. Szkolenia tworzymy w oparciu o oczekiwania uczestników, a także wiedzę i kompetencje naszych wykładowców. Bardzo istotny jest dla nas poziom merytoryczny prowadzonych kursów, szkoleń, zjazdów i konferencji dla branży stomatologicznej, jak również ich część praktyczna, na którą kładziemy szczególny nacisk. Na naszych szkoleniach będą Państwo mieli możliwość nie tylko obserwacji jak należy wykonać dane zadanie ale co najważniejsze sami Państwo będą wykonywali dane procedury pod okiem doświadczonego instruktora.

Nasza kadra to lekarze, higienistki stomatologiczne, ratownicy medyczni oraz certyfikowani coach’e biznesu. Wykładowcy prowadzący zajęcia posiadają duże doświadczenie i są związani od lat z branżą stomatologiczną, aktywnie uczestniczą w konferencjach i sympozjach. Są prelegentami dużej liczby branżowych kongresów, a także autorami publikacji i książek z dziedziny stomatologii.


Katarzyna Ostrowska

dr n.med. hig. stom.

Wykładając na uczelniach i w szkołach oraz organizując warsztaty, szkolenia i konferencje pracuję z różnymi osobami w różnym wieku i na różnych pozycjach zawodowych. Dzięki temu wciąż zdobywam nowe doświadczenia w skutecznym przekazywaniu wiedzy w zróżnicowany sposób

Prezes Sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała na II wydziale lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Absolwentka wrocławskiej Akademii Medycznej ratownictwo medyczne, w 2008 r. na Śląskim Uniwersytecie Medycznym uzyskała tytuł magistra na kierunku zdrowie publiczne. Ukończyła TEB Edukacja na kierunku Higienistka Stomatologiczna. W 2013 r. odbyła staż w Manchester w klinice Green Surgery.

Członek rady naukowej kwartalnika „Asysta Dentystyczna” wydawnictwa ELAMED. Koordynatorka Swiss Dental Academy w Polsce.  Ambasadorka ogólnopolskiej kampanii: Polska mówi #aaa. Członek Rady Naukowej 2 i 3 Kongresu Unii Stomatologii Polskiej. Pomysłodawczyni i organizatorka Ogólnopolskiego Zjazdu Higienistek i Asystentek Stomatologicznych „Zawód higienistki i asystentki wart POZNANIA”, który od lat gromadzi higienistki i asystentki w Poznaniu.

Uczestniczka i prelegentka licznych krajowych i zagranicznych konferencji, sympozjów, targów stomatologicznych i zjazdów zespołów medycznych. Stale podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach.

Autorka publikacji w branżowej prasie medycznej, współautorka książki „Vademecum asysty dentystycznej. Profilaktyka w gabinecie”, oraz „Ortodoncja dla higienistek stomatologicznych”. Praktykuje jako higienistka w MichalskiMed w Gorzowie wlkp. Właścicielka firmy szkoleniowej Szkolenia Ostrowska. Mama: Huberta, Jędrka, Hani i Eli.

Aleksandra Michalska

Aleksandra Michalska

lic. hig. stom. certyfikowany Trener Swiss Dental Academy

Absolwentka studiów licencjackich Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na kierunku zdrowie publiczne specjalność higiena dentystyczna. Magister Zdrowia Publicznego o specjalności zarządzanie w placówce medycznej. Certyfikowany trener Swiss Dental Academy. Odbyła specjalistyczne szkolenie z zakresu zabiegu profesjonalnej higienizacji pacjenta w protokole Guided Biofilm Therapy w centrum szkoleniowym Szwajcarskiej Akademii Dentystycznej w Nyon w Szwajcarii.  Uczestniczka licznych szkoleń i kursów m. in. stomatologia mikroskopowa. Członek Polskiego Stowarzyszenia Higieny Stomatologicznej. Autorka publikacji nt. ergonomii w stomatologii.

Katarzyna Pawłowska-Derlatka

lek. dent specjalista periodontolog

Absolwentka wydziału lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W 2016 uzyskała tytuł specjalisty periodontologia. Ukończyła również studia podyplomowe zarządzanie w opiece zdrowotnej w 2008 r. Członek Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego i European Federation of Periodontology.

Michał Kluczkowski

dypl. hig. stom. certyfikowany Trener Swiss Dental Academy

Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. Od 2008 roku związany z Kliniką Impladent MDC. Swoje zainteresowania skupia wokół profesjonalnej higienizacji pacjenta implantologicznego. Pasjonat nowoczesnej profilaktyki, chirurgii i periodontologii. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w asystowaniu przy zabiegach implantologicznych oraz wiedzy zdobytej podczas pracy zawodowej nieustannie podąża w tym kierunku. Uczestnik i wykładowca wielu szkoleń, kongresów i kursów z zakresu profilaktyki, implantologii, periodontologii i chirurgii zarówno w kraju jak i za granicą. Autor licznych artykułów w prasie branżowej. Redaktor naczelny czasopisma Asysta Dentystyczna. Współpracuje z Wydawnictwem Elamed. Współautor książki Vademecum Asysty Dentystycznej. Uczestnik międzynarodowego kongresu Europerio w Londynie w 2015 roku. Certyfikowany trener Swiss Dental Academy. Uczestnik szkolenia chirurgiczno- implantologicznego dla zespołów stomatologicznych w Madrycie w 2019r. Współzałożyciel i członek honorowy Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej, członek Sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Anna Koberska

dr n. med. lek. stom. specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją

Abolwentka wydziału lekarsko-stomatlogicznego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Doktor nauk medycznych, w 2015 uzyskała tytuł specjalisty stomatologi zachowawczej z endodoncją. Wykładowca akademicki, nauczyciel szkoły policealnej kierunku higienistka stomatologiczna. Uczestniczka i prelegentka licznych kursów, konferencji i sympozjów. Autorka artykułów w prasie branżowej, współautorka książki  „Ortodoncja dla higienistek stomatologicznych”.  Inspektor Ochrony Radiologiczne.  W obszarze jej stomatologicznych zainteresowań znajduje się oprócz endodoncji również ortodoncja.

Katarzyna Raś

lek. dent. specjalista periodontologii

Absolwentka Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Specjalizacje z periodontologii ukończyła na UM im. K. Marcinkowskiego w Poznanium. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób przyzębia oraz zmian na błonie śluzowej jamy ustnej. Pacjenci cenią ją za profesjonalizm, wizyty nie budzące lęku, zabiegi w przyjaznej atmosferze oraz poczucie bezpieczeństwa i rzetelne przekazywanie informacji. Największą satysfakcję dają jej pozytywne efekty leczenia oraz zadowoleni i uśmiechnięci pacjenci.

Anna Michalska

Anna Michalska

dypl. hig. stom.

Magister US pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. W 2018 zdobyła stopień Nauczyciela Mianowanego. Jest członkiem Zarządu Sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Od kilku lat łączy pracę nauczyciela w przedszkolu oraz higienistki stomatologicznej w gabinecie higieny. Jest autorką publikacji w prasie branżowej, uczestniczka licznych kongresów oraz zjazdów stomatologicznych. Od 2016 prowadzi szkolenia dla zespołów stomatologicznych.

Olga Grabowska

dypl. hig. stom.

Dypl. hig. stomatologiczna z ponad 20-to letnim doświadczeniem i entuzjastycznym podejściem do swojego zawodu. Czerpie radość z przekazywania pacjentom wiedzy na temat dbania o higienę jamy ustnej. Uczestniczka wielu szkoleń, konferencji i kongresów w dziedzinie profilaktyki stomatologicznej. Chętnie dzieli się swoją wiedzą prowadząc webinary i warsztaty ze studentami stomatologii.
Członek zarządu Sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia PTS. Certyfikowany trener Swiss Dental Academy. Prywatnie żona i mama dwóch synów. W wolnym czasie bardzo lubi rekreacyjną jazdę na rowerze.