
Zapraszamy na V Ogólnopolski Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych w tym roku w formie konferencji online!
Konferencja dedykowana wszystkim pasjonatom stomatologii. Każdy członek zespołu stomatologicznego znajdzie coś dla siebie.
Wykłady dotyczą zarówno profilaktyki, implantologii a także bezpieczeństwa w gabinecie stomatologicznym w dobie epidemii wirusa Covid – 19.
Harmonogram
10.00-10.50
dr Ewa Rusyan „Co w paście siedzi?”
10.50-11.00
Q&A dr Ewa Rusyan
11.00-11.30
hig.stom. Katarzyna Ostrowska „Jak zmotywować pacjenta do mycia zębów?”
11.30-11.40
Q&A hig.stom. Katarzyna Ostrowska
11.40-11.50
Przerwa
11.50-12.50
dr Wojciech Ryncarz „Zabiegi implantologiczne- rola asysty oczami operatora”
12.50-13.00
Q&A dr Wojciech Ryncarz
13.00-14.00
mgr Magdalena Dubińska-Rejent mikrobiolog „Bezpieczeństwo w koronie”
14.00-14.10
Q&A Magdalena Dubińska-Rejent
14.10-14.50
hig.stom. Magdalena Michałowska „Skutecznie, bezpiecznie i komfortowo. Profesjonalna higienizacja pacjenta, omówienie
poszczególnych etapów – pokaz pracy”
14.50-15.00
Q&A hig.stom. Magdalena Michałowska
15.00
Zakończenie konferencji
WYKŁADOWCY
dr n.med. Ewa Rusyan – absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie, specjalista I stopnia stomatologii ogólnej i specjalista II stopnia periodontologii. W 2007 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy doktorskiej pt: “Wybrane parametry kliniczne i biochemiczne a występowanie erozji twardych tkanek zębów u pacjentów z zaburzeniami odżywiania”.
Adiunkt w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej Instytutu Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Autorka i współautorka wielu publikacji i wystąpień naukowych. Prowadzi szkolenia dla studentów i lekarzy specjalizujących się w stomatologii zachowawczej, dzieląc się doświadczeniem i wiedzą z zakresu ubytków niepróchnicowego pochodzenia, geriatrii i epidemiologii.
hig.stom. Katarzyna Ostrowska – doktorantka II wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu PNSMBN. Prezes Sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Absolwentka kierunku Ratownictwo Medyczne Akademii Medycznej (Wrocław, w 2008) na Śląskim Uniwersytecie Medycznym uzyskała tytuł magistra na kierunku Zdrowie Publiczne. W 2013 r. odbyła staż w Manchester w klinice Green Surgery. Uczestniczka i prelegentka licznych krajowych i zagranicznych konferencji, sympozjów, targów stomatologicznych i zjazdów zespołów medycznych. Członek rady naukowej kwartalnika „Asysta Dentystyczna” wydawnictwa ELAMED. Prowadzi wykłady dla studentów stomatologii na UM oraz UJ, a także dla słuchaczek higieny dentystycznej z zakresu profilaktyki stomatologicznej.
dr Wojciech Ryncarz – absolwent Wydziału Stomatologii Akademii Medycznej w Warszawie. Należy do lekarzy-pionierów, którzy w Polsce wprowadzili w codziennej praktyce leczenie implantologiczne. Swoich pierwszych pacjentów implantologicznych prowadzi od 1992 roku. Jeden z członków- założycieli Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej-PASE . Pierwsze swoje implantologiczne szlify zaczynał na Uniwersytecie w Bernie, Szwajcaria. Uzyskał tytuł Master Of Science w dziedzinie Implantologii Stomatologicznej na Uniwersytecie we Frankfurcie oraz ukończył studia podyplomowe u dra Johna C. Koisa w Centrum Edukacji w Seattle (USA). W Dębowa Clinic zajmuje się najbardziej skomplikowanymi przypadkami z zakresu chirurgii stomatologicznej i implantologii.
mgr Magdalena Dubińska-Rejent mikrobiolog -absolwentka kierunku biotechnologia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, diagnosta laboratoryjny z kilkunastoletnim doświadczeniem pracy w laboratorium mikrobiologicznym, członek Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów, od kilku lat konsultant ds. Higieny. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i seminariów dla asystentek i higienistek stomatologicznych.
hig.stom. Magdalena Michałowska -dyplomowana higienistka stomatologiczna. Ponad 20 letnie doświadczenie w dziedzinie profilaktyki stomatologicznej pozwala jej na indywidualne i profesjonalne podejście do pacjenta. Dzięki niespożytym pokładom energii i wrodzonemu optymizmowi łączy wiele funkcji. Jest trenerem Swiss Dental Academy, prowadzi szkolenia z zakresu zaawansowanej profesjonalnej higienizacji. Jest Członkiem Zarządu Sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia PTS. Prowadzi wykłady dla studentów stomatologii na UM w Lublinie/Zabrzu oraz Wrocławiu a także dla słuchaczek higieny dentystycznej z zakresu Guided Biofilm Therapy.
PAKIETY UCZESTNICTWA W KONFERENCJI

PAKIET PREMIUM
Cena: 159 zł
Uczestnictwo w konferencji na żywo
Dostęp do materiałów ważny przez 1 miesiąc
Pakiet edukacyjno-profilaktyczny
Udział w konkursie dla słuchaczy
Certyfikat uczestnictwa
PAKIET STANDARD
Cena: 89 zł
*
Uczestnictwo w konferencji na żywo
*
Certyfikat uczestnictwa
*
Wszystkie dane do logowania na naszą Konferencję zostaną przesłane Państwu w dniu 10.12.2020 r.