Przejdź do treści

III Ogólnopolski Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych 21-22.09.2018 Poznań CEDE

  • przez

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam na III Ogólnopolski Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych „Zawód higienistki i asystentki wart POZNANIA”, który odbędzie się w ramach 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 20-22 września 2018 r.).
Kiedy w 2016 r. obieraliśmy kurs na edukację i rozwój przedstawicieli obu grup zawodowych, mocno wierzyliśmy, że projekt wpisuje się zapotrzebowanie rynku stomatologicznego. Zarówno higienistki jak i asystentki sygnalizowały nam chęć zwiększania swoich kompetencji, równocześnie formułując postulat stworzenia miejsca przyjaznego rozwojowi, takiego, które przekazuje aktualną, zgodną ze światowymi trendami wiedzę, podpowiada jak wykorzystać swój potencjał oraz integruje pozwalając na wymianę doświadczeń w dobrej atmosferze. Frekwencja oraz opinie po dwóch pierwszych edycjach Zjazdu pozwalają sądzić, że obraliśmy dobry kurs. Ogromnie cieszymy się, że byliście z nami.

III edycja (21-22 września) ma być dowodem na to, że Zjazd nie tylko chce rozwijać innych, ale sam w sobie chce być coraz lepszy. Po raz pierwszy wydarzenie znalazło się w programie naukowym 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, bez wątpienia edukacyjnego wydarzenia 2018 roku. To ogromny powód do dumy, nadający Zjazdowi prestiżu, ale także wyraźny sygnał, że higienistki i asystentki są traktowane przez lekarzy jako ważni członkowie zespołu stomatologicznego.
Z tą właśnie myślą stworzyliśmy program Zjazdu. Przede wszystkim jest on praktyczny. Wykłady poruszają zagadnienia dnia codziennego – zadania i rolę asystentki podczas zabiegów periodontologicznych czy chirurgicznych czy współpracę higienistki podczas leczenia chorób przyzębia. Warsztaty będą kwintesencją nowoczesnej profilaktyki i higienizacji. Będziemy pracować na nowoczesnych urządzeniach, wykonując procedury zgodnie z aktualnymi wytycznymi. To wiedza, która z pewnością zwiększa konkurencyjność na rynku pracy.

Do zobaczenia w Poznaniu!

mgr dypl. hig. stom. Katarzyna Ostrowska
Członek Rady Naukowej 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, Szkolenia Ostrowska