Profesjonalny instruktaż higieny jamy ustnej

 • 2020-07-04
 • 10:00-15:00
 • mgr hig.stom. Agnieszka Stącel-Stępniewska
 • Poznań ul. Święciańska 6 Mclinic
 • 5

Szkolenie dla wszystkich osób pragnących rozpocząć bądź poszerzyć swoje kompetencje w zakresie samodzielnego przyjęcia pacjenta w gabinecie stomatologicznym. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak prawidłowo pracować szczoteczką manualną/OR/ORP lub soniczną, jak skutecznie i bezpiecznie oczyszczać przestrzenie międzyzębowe, w jaki sposób zmotywować pacjenta do stosowania się do Twoich zaleceń, jak zaplanować strukturę wizyty profilaktycznej/higienizacyjnej w gabinecie, komu, co i jak rekomendować, czy warto stworzyć swoja markę jako higienistka/asystentka i jak to zrobić… to na pewno jest to szkolenie dla Ciebie!

Dla kogo?

Nie może Cie zabraknąć na szkoleniu, jeśli chcesz dowiedzieć się:
Jak prawidłowo dbać o jamę ustną w zależności od zalecanych przyborów?
Jak przyjąć pacjenta w gabinecie?
Jak zaplanować wizyty profilaktyczne/higienizacyjne dla pierwszorazowego pacjenta, a jak dla naszego stałego pacjenta?
Struktura wizyty w gabinecie higieny – czyli co i w jakiej kolejności
Mechaniczna kontrola biofilmu
Chemiczna kontrola biofilmu
Nitkuj, szczotkuj , płucz a może płucz, nitkuj, szczotkuj…?
Dlaczego najpierw czyścimy przestrzenie między zębowe?
Prawidłowy instruktaż higieny – jak zmotywować pacjenta i jakie produkty oraz przybory do domowej higieny jamy ustnej warto rekomendować
Indywidualne zalecenia – czyli dla każdego coś dobrego. Jak dobrać odpowiednie artykuły do higieny jamy ustnej dla naszego pacjenta. Case study
Jak zachęcić pacjenta do naszych zaleceń?
W jaki sposób przyjąć przedszkolaka, nastolatka, kobietę ciężarną, pacjenta orto/perio a jak seniora?
Ile fluoru dla Pani i dla Pana?
Higienistka specjalistka – jak stworzyć swoją markę? I czy w ogóle to ma sens…?

Co zabrać na szkolenie?

Fartuch lub mundurek, obuwie płaskie.

Zakres kursu

 • Jak zaplanować wizyty profilaktyczne/higienizacyjne dla pierwszorazowego pacjenta, a jak dla naszego stałego pacjenta?
 • Mechaniczna i chemiczna kontrola biofilmu
 • Nitkuj, szczotkuj , płucz a może płucz, nitkuj, szczotkuj…?
 • Prawidłowy instruktaż higieny – jak zmotywować pacjenta i jakie produkty oraz przybory do domowej higieny jamy ustnej warto rekomendować
 • Jak dobrać odpowiednie artykuły do higieny jamy ustnej dla naszego pacjenta
 • Warsztat: mechaniczna kontrola biofilmu
 • Warsztat: skuteczne i bezpieczne oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych
 • Higienistka specjalistka – jak stworzyć swoją markę? I czy w ogóle to ma sens…?
Poznań ul. Święciańska 6

Nasi klienci
o nas

Szkolenia tworzymy w oparciu o oczekiwania uczestników, a także wiedzę i kompetencje naszych wykładowców. Sprawdź co mówią o nas nasi klienci.

 • Bardzo pozytywne zaskoczenie wysokim poziomem szkolenia (Profesjonalne Wybielanie Zębów w Gabinecie 10.09.2016). Ciekawa tematyka wykładów (I OZHiAS 09.09.2016) w przyjaznej atmosferze. Jasny, prosty i dosłowny przekaz informacji dotyczących zawodu higienistki i asystentki. Możliwość wymiany doświadczeń i informacji z innymi uczestnikami zjazdu podczas pysznego lunchu.

  Karolina Duch, Strzelce Krajeńskie

 • Bardzo fajne, rzeczowe szkolenia. Prowadzące wykładowczynie są bardzo kompetentne i czuć , że robią to nie pierwszy raz. Szkolenie zaplanowane od A do Z. Jestem bardzo zadowolona, super, że po teorii zaczyna się od razu warsztat z pacjentem na fotelu. Praktyka na szkoleniach (2) w których uczestniczyłam była dla mnie bardzo ważna.

  Katarzyna Czarny, Myślibórz

 • Uczestniczyłam w szkoleniu Profesjonalna asysta implantologiczna oraz Profesjonalna higienizacja pacjenta, z pewnością wybiorę się na kolejne pewnie z wybielania gabinetowego. Jestem pozytywnie zaskoczona poziomem szkolenia dla nas (higienistek), Pani Katarzyna pokazała mi, że można to przeprowadzić na najwyższym według mnie poziomie. Świetne zajęcia praktycznej. Polecam-warto!

  Anna Michalska, Klicko

 • I Ogólnopolskie Spotkanie Nauczycieli i Wykładowców 09.09.2016, które odbyło się podczas I OZHiAS w Poznaniu spełnił swoje zadanie. Umożliwił kontakt z koleżankami z różnych rejonów kraju, wymianę spostrzeżeń i opinii w temaie problemów zawodowych. Tematyka wykładów zjazdu higienistek i asystentek, jej różnorodność pozwoliła na poszerzenie wiedzy. Dla mnie najciekawszym tematem był wykład na temat aspektów prawnych naszego zawodu (dypl.hig.stom Doroty Grzyśko).

  Krystyna Sierakowska

7
lat doświadczenia
80
szkoleń rocznie
3500
kursantów
8
wykładowców
10
miast w Polsce
8000
godzin praktyk