Lakowanie i lakierowanie – profilaktyka stomatologiczna

 • 2019-03-30
 • 10:00-15:00
 • dr n.med. Anna Koberska lek.dent.
 • Poznań ul. Święciańska 6 Mclinic
 • 8

Zabieg lakowania i lakierowania jest zabiegiem prewencyjnym, mającym na celu ochronę powierzchni szkliwa przed działaniem bakterii próchnicotwórczych oraz demineralizacji wywołanej przez inne czynniki. Lak izoluje powierzchnie bruzd zębów, lakier wzmacnia szkliwo powodując przekształcenie kryształów hydroksyapatytu we fluoroapatyt. Zabiegi te wykonuje higienistka stomatologiczna bądź lekarz dentysta. Podczas szkolenia kursanci przeprowadza miedzy innymi zabieg lakowania na wypreparowanych zębach.

 

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Lakowanie i lakierowanie-profilaktyka stomatologiczna
400,00
8 dostępne

Dla kogo?

Szkolenie dedykowane personelowi stomatologicznemu. Podczas szkolenia kursanci dowiedzą się w jaki sposób i kiedy należy przeprowadzić zabieg lakowania, z jaką częstotliwością przeprowadzać lakierowanie. Czy oba zabiegi są bezpieczne, jakie laki/lakiery są dostępne na rynku i czym różnią się od siebie, czy skład lakieru ma znaczenie i czy należy stosować jeden rodzaj dla każdego pacjenta...? Pytań jest wiele, w dobie dzisiejszej nagonki na fluor warto uzyskać pewne informacje, tak aby nie tylko nasza dyskusja z pacjentem mogła być merytoryczna, ale przede wszystkim żeby mieć pewność ,że postępujemy według najnowszych wytycznych i nie zaszkodzimy naszym pacjentom. Podczas warsztatu uczestnicy przeprowadzą m. inn. zabieg lakowania na przygotowanych preparatach, tak aby jak najwierniej oddać realia pracy w jamie ustnej.

Zapewniamy

 • profesjonalną kadrę
 • warsztat praktyczny
 • zestaw profilaktyczno- edukacyjny
 • certyfikat
 • przerwy kawowe

Co zabrać na szkolenie?

Fartuch lub mundurek, obuwie płaskie.

O szkoleniu

Szkolenie dedykowane personelowi stomatologicznemu. Podczas szkolenia kursanci dowiedzą się w jaki sposób i kiedy należy przeprowadzić zabieg lakowania, z jaką częstotliwością przeprowadzać lakierowanie. Czy oba zabiegi są bezpieczne, jakie laki/lakiery są dostępne na rynku i czym różnią się od siebie, czy skład lakieru ma znaczenie i czy należy stosować jeden rodzaj dla każdego pacjenta…? Pytań jest wiele, w dobie dzisiejszej nagonki na fluor warto uzyskać pewne informacje, tak aby nie tylko nasza dyskusja z pacjentem mogła być merytoryczna, ale przede wszystkim żeby mieć pewność ,że postępujemy według najnowszych wytycznych i nie zaszkodzimy naszym pacjentom. Podczas warsztatu uczestnicy przeprowadzą m. inn. zabieg lakowania na przygotowanych preparatach, tak aby jak najwierniej oddać realia pracy w jamie ustnej.

M-CLINIC STOMATOLOGIA, Święciańska 6, Poznań

Nasi klienci
o nas

Szkolenia tworzymy w oparciu o oczekiwania uczestników, a także wiedzę i kompetencje naszych wykładowców. Sprawdź co mówią o nas nasi klienci.

 • Bardzo pozytywne zaskoczenie wysokim poziomem szkolenia (Profesjonalne Wybielanie Zębów w Gabinecie 10.09.2016). Ciekawa tematyka wykładów (I OZHiAS 09.09.2016) w przyjaznej atmosferze. Jasny, prosty i dosłowny przekaz informacji dotyczących zawodu higienistki i asystentki. Możliwość wymiany doświadczeń i informacji z innymi uczestnikami zjazdu podczas pysznego lunchu.

  Karolina Duch, Strzelce Krajeńskie

 • Bardzo fajne, rzeczowe szkolenia. Prowadzące wykładowczynie są bardzo kompetentne i czuć , że robią to nie pierwszy raz. Szkolenie zaplanowane od A do Z. Jestem bardzo zadowolona, super, że po teorii zaczyna się od razu warsztat z pacjentem na fotelu. Praktyka na szkoleniach (2) w których uczestniczyłam była dla mnie bardzo ważna.

  Katarzyna Czarny, Myślibórz

 • Uczestniczyłam w szkoleniu Profesjonalna asysta implantologiczna oraz Profesjonalna higienizacja pacjenta, z pewnością wybiorę się na kolejne pewnie z wybielania gabinetowego. Jestem pozytywnie zaskoczona poziomem szkolenia dla nas (higienistek), Pani Katarzyna pokazała mi, że można to przeprowadzić na najwyższym według mnie poziomie. Świetne zajęcia praktycznej. Polecam-warto!

  Anna Michalska, Klicko

 • I Ogólnopolskie Spotkanie Nauczycieli i Wykładowców 09.09.2016, które odbyło się podczas I OZHiAS w Poznaniu spełnił swoje zadanie. Umożliwił kontakt z koleżankami z różnych rejonów kraju, wymianę spostrzeżeń i opinii w temaie problemów zawodowych. Tematyka wykładów zjazdu higienistek i asystentek, jej różnorodność pozwoliła na poszerzenie wiedzy. Dla mnie najciekawszym tematem był wykład na temat aspektów prawnych naszego zawodu (dypl.hig.stom Doroty Grzyśko).

  Krystyna Sierakowska

7
lat doświadczenia
80
szkoleń rocznie
3500
kursantów
8
wykładowców
10
miast w Polsce
8000
godzin praktyk