Konferencja Stomatologiczna Orto-Perio Szczecin 19.03.2023

 • 2023-03-19
 • 10:00 - 15:00
 • dr n. med. Julia Bijoch, dr hab. n. med. Agnieszka Droździk specjalista periodontologii, dr n. med. Katarzyna Ostrowska higienistka stomatologiczna
 • Szczecin
 • 43

Zapraszamy na konferencję stomatologiczną  19.03.2023 do Szczecina

Wspaniali wykładowcy-praktycy, którzy są pasjonatami swojego zawodu przedstawią słuchaczom ważne i ciekawe zagadnienia podczas swoich prelekcji.

Wykłady dotyczące istotnych kwestii:  pacjent z aparatem nakładkowym w gabinecie higieny, niechirurgiczne leczenie chorób przyzębia,- pacjent perio jako wyzwanie dla higienistki , zastosowanie jednoczasowe CPC i chlorheksydyny  z pewnością  zainteresują niejednego profesjonalistę.

Wśród wykładowców:

dr n. med. Julia Bijoch

dr hab. n. med. Agnieszka Droździk specjalista periodontologii

dr n. med. Katarzyna Ostrowska higienistka stomatologiczna

mgr Dariusz Kondas

Zakres wykładów obejmuje;
Leczenie nakladkowe
Trendy i perspektywy terapii periodontologicznej,
Niechirurgiczne leczenie chorób przyzębia,
Profilaktykę i higienę,
Nowości w profilaktyce chx+CPC

Więcej szczegółów już wkrótce

dr n. med. Julia Bijoch – lekarz-dentysta, certyfikowany lekarz Invisalign, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej. Odbyła liczne staże i kursy stomatologiczne w Polsce jak i za granicą, m.in. na Uniwersytecie Nowego Jorku (NYU) oraz w Uniwersyteckiej Klinice Ortodoncji i Pedodoncji w Zurychu. W praktyce stomatologicznej zajmuje się głównie stomatologią zachowawczą, stomatologią dziecięcą, ortodoncją cyfrową. Od 2019 roku współpracuje naukowo z Zakładem Zdrowia Reprodukcyjnego i Seksuologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

dr hab. n. med. Agnieszka Droździk – specjalista stomatologii ogólnej i periodontologii. Absolwentka II Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Z uczelnią związana od 2002 roku, początkowo z Zakładem Periodontologii PUM, obecnie pracuje jako adiunkt w Zakładzie Stomatologii Zintegrowanej PUM, gdzie prowadzi zajęcia ze studentami V roku kierunku lekarsko-dentystycznego w ramach nauczania zintegrowanego. Prowadzi także szkolenia specjalizacyjne w dziedzinie periodontologii. Autorka i współautorka licznych artykułów w czasopismach naukowych, poświęconych poszukiwaniu molekularnych uwarunkowań chorób przyzębia i wybranych procesów patologicznych w jamie ustnej. Obszarem szczególnych zainteresowań pozostaje od wielu lat chirurgia śluzówkowo-dziąsłowa, a zwłaszcza leczenie recesji dziąsłowych w aspekcie leczenia interdyscyplinarnego. Członek Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego oraz Europejskiej Federacji Periodontologii.

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Konferencja Stomatologiczna Orto-Perio Szczecin 19.03.2023
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 280zł
280,00
43 available

Dla kogo?

Konferencja jest przeznaczona dla wszystkich członków zespołu stomatologicznego tzw Dental Team

Zapewniamy

 • Profesjonalnych wykładowców
 • Ciekawe i inspirujące wykłady
 • Certyfikat uczestnictwa w formie elektronicznej
 • Przerwę kawową
 • Zestaw edukacyjno-profilaktyczny

Co zabrać na szkolenie?

Dobry humor :)

Zakres kursu

 • Pacjent z aparatem nakładkowym w gabinecie higieny. dr n. med. Julia Bijoch
 • Czy pacjent periodontologiczny jest wyzwaniem dla higienistki stomatologicznej? dr hab. n. med. Agnieszka Droździk
   Podczas wykładu omówione zostaną najważniejsze aspekty pracy higienistki stomatologicznej z pacjentem ze stanami zapalnymi w przyzębiu. <br /> Podczas prezentacji przedstawiony zostanie:<br /> - udział higienistki w diagnostyce stanu przyzębia oraz determinanty pozwalające podjąć decyzję o leczeniu bądź skierowaniu pacjenta do specjalisty periodontologa<br /> -prawidłowy sposób przeprowadzenia procedur przygotowujących i umożliwiających  leczenie etapowe pacjenta z zapaleniem przyzębia<br /> -algorytm leczenia przyczynowego<br /> -protokół wizyty w fazie podtrzymującej z uwzględnieniem GBT (Guided biofilm therapy) oraz skutecznej długoterminowej współpracy z pacjentem.
 • Ubezpieczenie dla higienistki- realna ochrona czy zbędny wydatek? mgr Dariusz Kondas
Radisson Blu Hotel, Szczecin, Plac Rodła, Szczecin, Polska

Nasi klienci
o nas

Szkolenia tworzymy w oparciu o oczekiwania uczestników, a także wiedzę i kompetencje naszych wykładowców. Sprawdź co mówią o nas nasi klienci.

 • Bardzo pozytywne zaskoczenie wysokim poziomem szkolenia (Profesjonalne Wybielanie Zębów w Gabinecie 10.09.2016). Ciekawa tematyka wykładów (I OZHiAS 09.09.2016) w przyjaznej atmosferze. Jasny, prosty i dosłowny przekaz informacji dotyczących zawodu higienistki i asystentki. Możliwość wymiany doświadczeń i informacji z innymi uczestnikami zjazdu podczas pysznego lunchu.

  Karolina Duch, Strzelce Krajeńskie

 • Bardzo fajne, rzeczowe szkolenia. Prowadzące wykładowczynie są bardzo kompetentne i czuć , że robią to nie pierwszy raz. Szkolenie zaplanowane od A do Z. Jestem bardzo zadowolona, super, że po teorii zaczyna się od razu warsztat z pacjentem na fotelu. Praktyka na szkoleniach (2) w których uczestniczyłam była dla mnie bardzo ważna.

  Katarzyna Czarny, Myślibórz

 • Uczestniczyłam w szkoleniu Profesjonalna asysta implantologiczna oraz Profesjonalna higienizacja pacjenta, z pewnością wybiorę się na kolejne pewnie z wybielania gabinetowego. Jestem pozytywnie zaskoczona poziomem szkolenia dla nas (higienistek), Pani Katarzyna pokazała mi, że można to przeprowadzić na najwyższym według mnie poziomie. Świetne zajęcia praktycznej. Polecam-warto!

  Anna Michalska, Klicko

 • I Ogólnopolskie Spotkanie Nauczycieli i Wykładowców 09.09.2016, które odbyło się podczas I OZHiAS w Poznaniu spełnił swoje zadanie. Umożliwił kontakt z koleżankami z różnych rejonów kraju, wymianę spostrzeżeń i opinii w temaie problemów zawodowych. Tematyka wykładów zjazdu higienistek i asystentek, jej różnorodność pozwoliła na poszerzenie wiedzy. Dla mnie najciekawszym tematem był wykład na temat aspektów prawnych naszego zawodu (dypl.hig.stom Doroty Grzyśko).

  Krystyna Sierakowska

7
lat doświadczenia
80
szkoleń rocznie
3500
kursantów
8
wykładowców
10
miast w Polsce
8000
godzin praktyk