Fotografia cyfrowa w stomatologii. Kurs praktyczny

 • 2020-02-22
 • 10:00 - 18:00
 • Wojciech Ostrowski
 • Gorzów Wielkopolski
 • 7

Dwudniowe szkolenie praktyczne 22-23.02.2020

Fotografia cyfrowa w stomatologii to dynamicznie rozwijająca się dziedzina diagnostyki pacjenta. Gdy w gabinecie zapada decyzja o jej wprowadzeniu w pierwszej chwili myślimy o zakupie odpowiedniego sprzętu: aparatu, obiektywu i oświetlenia. Najczęściej, w dość krótkim czasie okazuje się jednak, że zakupiony przez nas profesjonalny zestaw jest skomplikowany, i nieprzeszkolony personel ma poważne trudności z wykonaniem poprawnych zdjęć. Wtedy, prędzej czy później, zapada decyzja o odbyciu specjalistycznego kursu… Osobiście zachęcam do zmiany kolejności i rozpoczęcia od:

Kursu fotografii stomatologicznej – gdzie nie tylko dowiesz się jak, ale i czym zrobić profesjonalne zdjęcie. Zdarza się, że personel sklepów foto nie zna się na tak wąskiej dziedzinie, jaką jest fotografia Macro w stomatologii. W rezultacie kursanci przywożą na szkolenie sprzęt źle dobrany, nie nadający się do pracy w gabinecie… Na kursie będzie możliwość przetestowania zarówno sprzętu najwyższej klasy jak i profesjonalnych rozwiązań ze średniej „półki cenowej”, podjęcia jednoznacznej decyzji co do zakupu zestawu….i ograniczenia niepotrzebnych kosztów, nerwów i straty cennego czasu.

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Fotografia cyfrowa w stomatologii. Kurs praktyczny
1  800,00
7 dostępne

Dla kogo?

Jeżeli chcesz opanować:
- dobór odpowiedniego sprzętu (aparat, obiektyw, oświetlenie)
- właściwa konfiguracja zestawu
- ustawienie odpowiednich parametrów "trójkąta fotograficznego" (ISO, wartość przysłony, czas ekspozycji)
- pojęcie głębi ostrości i jego zależność od właściwych parametrów
- poprawne wykonanie ostrych zdjęć oddających wiernie barwę fotografowanego tematu
- omówienie sposobów i wykonanie fotografii portretowych, zewnątrz i wewnątrzustnych oraz zdjęć elementów protetycznych
- właściwe wykorzystanie akcesoriów takich jak kontrastory, lustra czy retraktory
- zaawansowaną fotografia makro w stomatologii wraz z omówieniem specyfiki działania obiektywó dedykowanych takiej fotografii
- konfiguracja specjalistycznego oświetlenia oraz wyjaśnienie różnic między poszczególnymi wersjam w i lamp błyskowych (ring flash, lampa dwupalnikowa, speedlight, oświetlenie studyjne)
- nauka obsługi programu graficznego do postprodukcji zdjęć (import fotografii, obróbka cyfrowa zdjęcia, eksport do urządzeń magazynujących)
- cyfrowa postprodukcja zdjęć w fotografii stomatologicznej (wywoływanie, poprawki globalne i lokalne zarządzanie kolorem i przestrzenie barw)
- sposobami i narzędzia do katalogowania i bezpiecznej archiwizacji zdjęć
to szkolenie jest dla Ciebie

Co zabrać na szkolenie?

Fartuch lub mundurek, obuwie płaskie.

Zakres kursu

 • Uczestnik szkolenia dowie się jak wybrać odpowiedni rodzaj sprzętu fotograficznego przydatnego w stomatologii (aparat, obiektyw, oświetlenie) spośród tysięcy urządzeń dostępnych na rynku oraz jak poprawnie skonfigurować wybrany zestaw. Pozna zasady ustawiania odpowiednich parametrów fotograficznych i nauczy się jak w praktyce dostosować je do zmieniających się warunków. Opanuje teoretycznie pojęcie głębi ostrości i nauczy się jak w praktyce zastosować je w wykonywanych przez siebie zdjęciach. Każdy uczestnik nabędzie praktyczną umiejętność wykonywania ostrych zdjęć wewnątrz i zewnątrzustnych, zdjęć portretowych, fotografii elementów protetycznych oraz modeli i wycisków. Dowie się jakie ustawienia wprowadzić aby na wykonywanym przez siebie zdjęciu oddać wiernie barwę fotografowanego obiektu. Pozna akcesoria stosowane w fotografii stomatologicznej i nauczy się korzystać z nich we właściwy sposób. W dalszej części szkolenia uczestnik pozna zasady wykonywania zdjęć Macro w powiększeniu 1:1 i opanuje w praktyce fotografowanie w tej technice, przydatne szczególnie podczas dokumentacji zabiegów. Zapozna się z budową i możliwościami programu do cyfrowej obróbki zdjęć oraz nabędzie umiejętności praktyczne posługiwania się tym programem podczas postprodukcji. Dowie się w jaki sposób bezpiecznie przechowywać fotografie pacjentów oraz jak sprawnie zarządzać bazą danych. Uczestnik szkolenia będzie miał możliwość kształtowania własnego rozwoju poprzez wymianę doświadczeń zawodowych i społecznych w wyniku dyskusji z innymi uczestnikami.

Nasi klienci
o nas

Szkolenia tworzymy w oparciu o oczekiwania uczestników, a także wiedzę i kompetencje naszych wykładowców. Sprawdź co mówią o nas nasi klienci.

 • Bardzo pozytywne zaskoczenie wysokim poziomem szkolenia (Profesjonalne Wybielanie Zębów w Gabinecie 10.09.2016). Ciekawa tematyka wykładów (I OZHiAS 09.09.2016) w przyjaznej atmosferze. Jasny, prosty i dosłowny przekaz informacji dotyczących zawodu higienistki i asystentki. Możliwość wymiany doświadczeń i informacji z innymi uczestnikami zjazdu podczas pysznego lunchu.

  Karolina Duch, Strzelce Krajeńskie

 • Bardzo fajne, rzeczowe szkolenia. Prowadzące wykładowczynie są bardzo kompetentne i czuć , że robią to nie pierwszy raz. Szkolenie zaplanowane od A do Z. Jestem bardzo zadowolona, super, że po teorii zaczyna się od razu warsztat z pacjentem na fotelu. Praktyka na szkoleniach (2) w których uczestniczyłam była dla mnie bardzo ważna.

  Katarzyna Czarny, Myślibórz

 • Uczestniczyłam w szkoleniu Profesjonalna asysta implantologiczna oraz Profesjonalna higienizacja pacjenta, z pewnością wybiorę się na kolejne pewnie z wybielania gabinetowego. Jestem pozytywnie zaskoczona poziomem szkolenia dla nas (higienistek), Pani Katarzyna pokazała mi, że można to przeprowadzić na najwyższym według mnie poziomie. Świetne zajęcia praktycznej. Polecam-warto!

  Anna Michalska, Klicko

 • I Ogólnopolskie Spotkanie Nauczycieli i Wykładowców 09.09.2016, które odbyło się podczas I OZHiAS w Poznaniu spełnił swoje zadanie. Umożliwił kontakt z koleżankami z różnych rejonów kraju, wymianę spostrzeżeń i opinii w temaie problemów zawodowych. Tematyka wykładów zjazdu higienistek i asystentek, jej różnorodność pozwoliła na poszerzenie wiedzy. Dla mnie najciekawszym tematem był wykład na temat aspektów prawnych naszego zawodu (dypl.hig.stom Doroty Grzyśko).

  Krystyna Sierakowska

7
lat doświadczenia
80
szkoleń rocznie
3500
kursantów
8
wykładowców
10
miast w Polsce
8000
godzin praktyk