Fotografia cyfrowa w stomatologii. Kurs praktyczny

 • 2020-02-22
 • 10:00 - 18:00
 • Wojciech Ostrowski
 • Gorzów Wielkopolski
 • 7

Dwudniowe szkolenie praktyczne 22-23.02.2020

Fotografia cyfrowa w stomatologii to dynamicznie rozwijająca się dziedzina diagnostyki pacjenta. Gdy w gabinecie zapada decyzja o jej wprowadzeniu w pierwszej chwili myślimy o zakupie odpowiedniego sprzętu: aparatu, obiektywu i oświetlenia. Najczęściej, w dość krótkim czasie okazuje się jednak, że zakupiony przez nas profesjonalny zestaw jest skomplikowany, i nieprzeszkolony personel ma poważne trudności z wykonaniem poprawnych zdjęć. Wtedy, prędzej czy później, zapada decyzja o odbyciu specjalistycznego kursu… Osobiście zachęcam do zmiany kolejności i rozpoczęcia od:

Kursu fotografii stomatologicznej – gdzie nie tylko dowiesz się jak, ale i czym zrobić profesjonalne zdjęcie. Zdarza się, że personel sklepów foto nie zna się na tak wąskiej dziedzinie, jaką jest fotografia Macro w stomatologii. W rezultacie kursanci przywożą na szkolenie sprzęt źle dobrany, nie nadający się do pracy w gabinecie… Na kursie będzie możliwość przetestowania zarówno sprzętu najwyższej klasy jak i profesjonalnych rozwiązań ze średniej „półki cenowej”, podjęcia jednoznacznej decyzji co do zakupu zestawu….i ograniczenia niepotrzebnych kosztów, nerwów i straty cennego czasu.

1  800,00 

Please fill in all required fields

Dane uczestnika:

Dla kogo?

Jeżeli chcesz opanować:
- dobór odpowiedniego sprzętu (aparat, obiektyw, oświetlenie)
- właściwa konfiguracja zestawu
- ustawienie odpowiednich parametrów "trójkąta fotograficznego" (ISO, wartość przysłony, czas ekspozycji)
- pojęcie głębi ostrości i jego zależność od właściwych parametrów
- poprawne wykonanie ostrych zdjęć oddających wiernie barwę fotografowanego tematu
- omówienie sposobów i wykonanie fotografii portretowych, zewnątrz i wewnątrzustnych oraz zdjęć elementów protetycznych
- właściwe wykorzystanie akcesoriów takich jak kontrastory, lustra czy retraktory
- zaawansowaną fotografia makro w stomatologii wraz z omówieniem specyfiki działania obiektywó dedykowanych takiej fotografii
- konfiguracja specjalistycznego oświetlenia oraz wyjaśnienie różnic między poszczególnymi wersjam w i lamp błyskowych (ring flash, lampa dwupalnikowa, speedlight, oświetlenie studyjne)
- nauka obsługi programu graficznego do postprodukcji zdjęć (import fotografii, obróbka cyfrowa zdjęcia, eksport do urządzeń magazynujących)
- cyfrowa postprodukcja zdjęć w fotografii stomatologicznej (wywoływanie, poprawki globalne i lokalne zarządzanie kolorem i przestrzenie barw)
- sposobami i narzędzia do katalogowania i bezpiecznej archiwizacji zdjęć
to szkolenie jest dla Ciebie

Co zabrać na szkolenie?

Fartuch lub mundurek, obuwie płaskie.

Zakres kursu

 • Uczestnik szkolenia dowie się jak wybrać odpowiedni rodzaj sprzętu fotograficznego przydatnego w stomatologii (aparat, obiektyw, oświetlenie) spośród tysięcy urządzeń dostępnych na rynku oraz jak poprawnie skonfigurować wybrany zestaw. Pozna zasady ustawiania odpowiednich parametrów fotograficznych i nauczy się jak w praktyce dostosować je do zmieniających się warunków. Opanuje teoretycznie pojęcie głębi ostrości i nauczy się jak w praktyce zastosować je w wykonywanych przez siebie zdjęciach. Każdy uczestnik nabędzie praktyczną umiejętność wykonywania ostrych zdjęć wewnątrz i zewnątrzustnych, zdjęć portretowych, fotografii elementów protetycznych oraz modeli i wycisków. Dowie się jakie ustawienia wprowadzić aby na wykonywanym przez siebie zdjęciu oddać wiernie barwę fotografowanego obiektu. Pozna akcesoria stosowane w fotografii stomatologicznej i nauczy się korzystać z nich we właściwy sposób. W dalszej części szkolenia uczestnik pozna zasady wykonywania zdjęć Macro w powiększeniu 1:1 i opanuje w praktyce fotografowanie w tej technice, przydatne szczególnie podczas dokumentacji zabiegów. Zapozna się z budową i możliwościami programu do cyfrowej obróbki zdjęć oraz nabędzie umiejętności praktyczne posługiwania się tym programem podczas postprodukcji. Dowie się w jaki sposób bezpiecznie przechowywać fotografie pacjentów oraz jak sprawnie zarządzać bazą danych. Uczestnik szkolenia będzie miał możliwość kształtowania własnego rozwoju poprzez wymianę doświadczeń zawodowych i społecznych w wyniku dyskusji z innymi uczestnikami.

Nasi klienci
o nas

Szkolenia tworzymy w oparciu o oczekiwania uczestników, a także wiedzę i kompetencje naszych wykładowców. Sprawdź co mówią o nas nasi klienci.

 • Bardzo pozytywne zaskoczenie wysokim poziomem szkolenia (Profesjonalne Wybielanie Zębów w Gabinecie 10.09.2016). Ciekawa tematyka wykładów (I OZHiAS 09.09.2016) w przyjaznej atmosferze. Jasny, prosty i dosłowny przekaz informacji dotyczących zawodu higienistki i asystentki. Możliwość wymiany doświadczeń i informacji z innymi uczestnikami zjazdu podczas pysznego lunchu.

  Karolina Duch, Strzelce Krajeńskie

 • Bardzo fajne, rzeczowe szkolenia. Prowadzące wykładowczynie są bardzo kompetentne i czuć , że robią to nie pierwszy raz. Szkolenie zaplanowane od A do Z. Jestem bardzo zadowolona, super, że po teorii zaczyna się od razu warsztat z pacjentem na fotelu. Praktyka na szkoleniach (2) w których uczestniczyłam była dla mnie bardzo ważna.

  Katarzyna Czarny, Myślibórz

 • Uczestniczyłam w szkoleniu Profesjonalna asysta implantologiczna oraz Profesjonalna higienizacja pacjenta, z pewnością wybiorę się na kolejne pewnie z wybielania gabinetowego. Jestem pozytywnie zaskoczona poziomem szkolenia dla nas (higienistek), Pani Katarzyna pokazała mi, że można to przeprowadzić na najwyższym według mnie poziomie. Świetne zajęcia praktycznej. Polecam-warto!

  Anna Michalska, Klicko

 • I Ogólnopolskie Spotkanie Nauczycieli i Wykładowców 09.09.2016, które odbyło się podczas I OZHiAS w Poznaniu spełnił swoje zadanie. Umożliwił kontakt z koleżankami z różnych rejonów kraju, wymianę spostrzeżeń i opinii w temaie problemów zawodowych. Tematyka wykładów zjazdu higienistek i asystentek, jej różnorodność pozwoliła na poszerzenie wiedzy. Dla mnie najciekawszym tematem był wykład na temat aspektów prawnych naszego zawodu (dypl.hig.stom Doroty Grzyśko).

  Krystyna Sierakowska

7
lat doświadczenia
80
szkoleń rocznie
3500
kursantów
8
wykładowców
10
miast w Polsce
8000
godzin praktyk