ABC Ortodoncji

 • 2020-09-26
 • 10:00 - 17:00
 • dr n. med. Anna Koberska, dypl. hig. stom Alicja Fórman
 • Poznań Omega ul. Dąbrowskiego 79 XI p.
 • 0

Ortodoncja od lat jest cenioną dziedziną stomatologii, lecz niewątpliwie to właśnie teraz ma swoje „pięć minut”. W związku z tym przyjmujemy w naszych gabinetach coraz więcej pacjentów w trakcie leczenia aparatem stałym. Znajomość zasad postępowania w przypadku awarii aparatu czy też asystowania ortodoncie podczas wizyt oraz umiejętność przeprowadzenia instruktażu pacjenta ortodontycznego jest dziś niemalże zawodowym obowiązkiem każdej profesjonalnej higienistki i asystentki stomatologicznej.

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets nie są już dostępne

Dla kogo?

Szkolenie kierowane jest do higienistek i asystentek stomatologicznych, chcących poszerzyć swoje kompetencje nie tylko o zagadnienia związane z asystowaniem ortodoncie, ale przede wszystkim o umiejętność praktycznego formowania i zakładania aparatu retencyjnego tzw. retainera czy pozycjonowania i klejenia zamka, tak aby w gabinecie bez trudu poradzić sobie z awarią u pacjentów.

W części teoretycznej szkolenia kursanci zapoznają się ze sposobami leczenia nowoczesnej ortodoncji, dowiedzą się o różnych potrzebach pacjentów ortodontycznych w zależności od rodzaju stosowanego aparatu. Omówione zostaną wady oraz sposoby ich leczenia. Przedstawione zostanie instrumentarium i rodzaje aparatów, zasady pozycjonowania zamków aparatu cienkołukowego.

Zapewniamy

 • profesjonalna kadre
 • mila atmosfere
 • zestaw edukacyjno-profilaktyczny
 • poczęstunek

Co zabrać na szkolenie?

Fartuch/mundurek, obuwie płaskie

Nasi klienci
o nas

Szkolenia tworzymy w oparciu o oczekiwania uczestników, a także wiedzę i kompetencje naszych wykładowców. Sprawdź co mówią o nas nasi klienci.

 • Bardzo pozytywne zaskoczenie wysokim poziomem szkolenia (Profesjonalne Wybielanie Zębów w Gabinecie 10.09.2016). Ciekawa tematyka wykładów (I OZHiAS 09.09.2016) w przyjaznej atmosferze. Jasny, prosty i dosłowny przekaz informacji dotyczących zawodu higienistki i asystentki. Możliwość wymiany doświadczeń i informacji z innymi uczestnikami zjazdu podczas pysznego lunchu.

  Karolina Duch, Strzelce Krajeńskie

 • Bardzo fajne, rzeczowe szkolenia. Prowadzące wykładowczynie są bardzo kompetentne i czuć , że robią to nie pierwszy raz. Szkolenie zaplanowane od A do Z. Jestem bardzo zadowolona, super, że po teorii zaczyna się od razu warsztat z pacjentem na fotelu. Praktyka na szkoleniach (2) w których uczestniczyłam była dla mnie bardzo ważna.

  Katarzyna Czarny, Myślibórz

 • Uczestniczyłam w szkoleniu Profesjonalna asysta implantologiczna oraz Profesjonalna higienizacja pacjenta, z pewnością wybiorę się na kolejne pewnie z wybielania gabinetowego. Jestem pozytywnie zaskoczona poziomem szkolenia dla nas (higienistek), Pani Katarzyna pokazała mi, że można to przeprowadzić na najwyższym według mnie poziomie. Świetne zajęcia praktycznej. Polecam-warto!

  Anna Michalska, Klicko

 • I Ogólnopolskie Spotkanie Nauczycieli i Wykładowców 09.09.2016, które odbyło się podczas I OZHiAS w Poznaniu spełnił swoje zadanie. Umożliwił kontakt z koleżankami z różnych rejonów kraju, wymianę spostrzeżeń i opinii w temaie problemów zawodowych. Tematyka wykładów zjazdu higienistek i asystentek, jej różnorodność pozwoliła na poszerzenie wiedzy. Dla mnie najciekawszym tematem był wykład na temat aspektów prawnych naszego zawodu (dypl.hig.stom Doroty Grzyśko).

  Krystyna Sierakowska

7
lat doświadczenia
80
szkoleń rocznie
3500
kursantów
8
wykładowców
10
miast w Polsce
8000
godzin praktyk