Abc ortodoncji

 • 2020-02-15
 • 10:00 - 17:00
 • dr n.med. Anna Koberska
 • Poznań ul. Dąbrowskiego 79A 11 piętro
 • 0

Ortodoncja od lat jest cenioną dziedziną stomatologii, lecz niewątpliwie to właśnie teraz ma swoje „pięć minut”. W związku z tym przyjmujemy w naszych gabinetach coraz więcej pacjentów w trakcie leczenia aparatem stałym. Znajomość zasad postępowania w przypadku awarii aparatu czy też asystowania ortodoncie podczas wizyt oraz umiejętność przeprowadzenia instruktażu pacjenta ortodontycznego jest dziś niemalże zawodowym obowiązkiem każdej profesjonalnej higienistki i asystentki stomatologicznej.

550,00 

Dla kogo?

Szkolenie kierowane jest do higienistek i asystentek stomatologicznych, chcących poszerzyć swoje kompetencje nie tylko o zagadnienia związane z asystowaniem ortodoncie, ale przede wszystkim o umiejętność praktycznego formowania i zakładania aparatu retencyjnego tzw. retainera czy pozycjonowania i klejenia zamka, tak aby w gabinecie bez trudu poradzić sobie z awarią u pacjentów.

W części teoretycznej szkolenia kursanci zapoznają się ze sposobami leczenia nowoczesnej ortodoncji, dowiedzą się o różnych potrzebach pacjentów ortodontycznych w zależności od rodzaju stosowanego aparatu. Omówione zostaną wady oraz sposoby ich leczenia. Przedstawione zostanie instrumentarium i rodzaje aparatów, zasady pozycjonowania zamków aparatu cienkołukowego.

Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się zakładania aparatu retencyjnego tzw. retainera, będą również pozycjonować i kleić zamki na modele gipsowe. Zapoznają się i nauczą posługiwać różnego rodzaju narzędziami, produktami i urządzeniami do prawidłowej, domowej kontroli mechanicznej i chemicznej biofilmu bakteryjnego.
Zapewniamy
Profesjonalną

Zapewniamy

 • Profesjonalną kadrę
 • Materiały warsztatowe
 • Certyfikaty
 • Przerwy kawowe
 • Zestaw profilaktyczno-edukacyjny
Poznań ul. Dąbrowskiego 79A

Nasi klienci
o nas

Szkolenia tworzymy w oparciu o oczekiwania uczestników, a także wiedzę i kompetencje naszych wykładowców. Sprawdź co mówią o nas nasi klienci.

 • Bardzo pozytywne zaskoczenie wysokim poziomem szkolenia (Profesjonalne Wybielanie Zębów w Gabinecie 10.09.2016). Ciekawa tematyka wykładów (I OZHiAS 09.09.2016) w przyjaznej atmosferze. Jasny, prosty i dosłowny przekaz informacji dotyczących zawodu higienistki i asystentki. Możliwość wymiany doświadczeń i informacji z innymi uczestnikami zjazdu podczas pysznego lunchu.

  Karolina Duch, Strzelce Krajeńskie

 • Bardzo fajne, rzeczowe szkolenia. Prowadzące wykładowczynie są bardzo kompetentne i czuć , że robią to nie pierwszy raz. Szkolenie zaplanowane od A do Z. Jestem bardzo zadowolona, super, że po teorii zaczyna się od razu warsztat z pacjentem na fotelu. Praktyka na szkoleniach (2) w których uczestniczyłam była dla mnie bardzo ważna.

  Katarzyna Czarny, Myślibórz

 • Uczestniczyłam w szkoleniu Profesjonalna asysta implantologiczna oraz Profesjonalna higienizacja pacjenta, z pewnością wybiorę się na kolejne pewnie z wybielania gabinetowego. Jestem pozytywnie zaskoczona poziomem szkolenia dla nas (higienistek), Pani Katarzyna pokazała mi, że można to przeprowadzić na najwyższym według mnie poziomie. Świetne zajęcia praktycznej. Polecam-warto!

  Anna Michalska, Klicko

 • I Ogólnopolskie Spotkanie Nauczycieli i Wykładowców 09.09.2016, które odbyło się podczas I OZHiAS w Poznaniu spełnił swoje zadanie. Umożliwił kontakt z koleżankami z różnych rejonów kraju, wymianę spostrzeżeń i opinii w temaie problemów zawodowych. Tematyka wykładów zjazdu higienistek i asystentek, jej różnorodność pozwoliła na poszerzenie wiedzy. Dla mnie najciekawszym tematem był wykład na temat aspektów prawnych naszego zawodu (dypl.hig.stom Doroty Grzyśko).

  Krystyna Sierakowska

7
lat doświadczenia
80
szkoleń rocznie
3500
kursantów
8
wykładowców
10
miast w Polsce
8000
godzin praktyk