7 Ogólnopolski Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych

 • 2022-11-26
 • 10:00 - 15:00 Część wykładowa
 • dr n. med. Ewa Rusyan, dr n. med. Katarzyna Ostrowska, mgr tech. dent. Małgorzata Owoc, hig.stom. Natalia Szeląg, mgr Patrycja Pyrlik-Repczuk, mgr Dariusz Kondas
 • Poznań hotel Ilonn Szarych Szeregow 16
 • 4

7 Ogólnopolski Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych „Zawód higienistki i asystentki wart POZNANIA”.
Serdecznie zapraszamy na wydarzenie organizowane przez nas już po raz 7 w dniu 26.11.2022 w Poznaniu!

Podczas konferencji przeprowadzone zostaną wykłady z zakresu najnowszych technologi i procedur profesjonalnej profilaktyki stomatologicznej oraz warsztaty.

PROGRAM ZJAZDU:

10:00–10:30 Otwarcie 7 Ogólnopolskiego Zjazdu Higienistek i Asystentek Stomatologicznych

Profesjonalna kontrola chemiczna biofilmu w gabinecie higieny dr n.med. Katarzyna Ostrowska

10:30–11:30 Rola higienistki w diagnostyce i profilaktyce ubytków ETW (erosive tooth wear)

dr n.med. Ewa Rusyan

11:30–12:00 Co aplikować po higienizacji? Przegląd produktów do zabezpieczenia tkanek twardych po

profesjonalnym oczyszczeniu zębów mgr Patrycja Pyrlik-Repczuk

12:00–12:30 Przerwa kawowa

12:30–13:30 Model wizyty pierwszorazowego pacjenta w gabinecie higieny hig. stom. Natalia Szeląg

13:30–14:30 Fizjoterapia stomatologiczna SSŻ zakres pracy higienistki stomatologicznej

mgr tech. dent. Małgorzata Owoc

14:30-14:50 Ubezpieczenie dla higienistki- realna ochrona czy zbędny wydatek? mgr Dariusz Kondas

14:50-15:00 Zakończenie

 

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
7 Ogólnopolski Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych
300,00
0 available
Sold Out

Zapewniamy

 • Doświadczonych wykładowców
 • Certyfikat uczestnictwa w 7OZHiAS
 • Przerwę kawową
 • Zestaw profilaktyczno-edukacyjny

Co zabrać na szkolenie?

Dobry humor i otwarty umysł :)

Zakres kursu

 • Rola higienistki stomatologicznej w diagnostyce i profilaktyce ubytków ETW (erosive tooth wear) dr n.med. Ewa Rusyan Warszawski Uniwersytet Medyczny
  W ostatnich latach w Polsce odnotowano wzrost występowania ubytków<br /> niepróchnicowego pochodzenia, szczególnie erozji i erozyjnego starcia zębów. Za ważne<br /> przyczyny tego zjawiska uznano zmiany stylu życia oraz wzrost częstości występowania<br /> patologii ogólnoustrojowych. Poszerzenie wiedzy z zakresu etiologii i obrazu klinicznego<br /> zmian jest niezbędne aby skuteczniej zapobiegać powstawaniu i hamować rozwój ubytków<br /> już istniejących.<br /> Diagnostyka ubytków ETW stanowi niejednokrotnie trudne wyzwanie kliniczne.<br /> Pacjenci mogą świadomie, również z powodu zakłopotania, nie ujawniać swoich problemów<br /> związanych z zaburzeniami odżywiania czy uzależnieniami. Jednocześnie podkreślany jest<br /> niedostatek wiedzy personelu medycznego dotyczącej wpływy chorób ogólnoustrojowych na<br /> stan zdrowia jamy ustnej wspomnianych grup chorych.<br /> Długoterminowy sukces leczenia zależy przede wszystkim od zmiany diety i stylu życia<br /> pacjenta, leczenia chorób ogólnoustrojowych, eliminacji parafunkcji i kompleksowej<br /> rehabilitacji układu stomatognatycznego.<br /> Podczas wykładu chcę omówić następujące zagadnienia:<br />  Diagnostykę erozyjnego starcia zębów z oceną czynników ryzyka erozji, historii<br /> ogólnomedycznej i stomatologicznej pacjenta z wykorzystaniem własnych<br /> przykładów klinicznych (dyskusja).<br />  Kwestionariusz medyczny i zapis dietetyczny.<br />  Aktualne rozumienie profilaktyki ETW i przyszłe kierunki działania.
 • Model wizyty pierwszorazowego pacjenta w gabinecie higieny hig.stom. Natalia Szeląg Trener Swiss Dental Academy
  „Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie”. To w jaki sposób przyjmiemy pacjenta na pierwszej wizycie ma ogromne znacznie. Rzutować będzie na długoterminową współpracę, chęć do regularnych wizyt re-call oraz na to czy pacjent będzie polecać nas w swoim otoczeniu. W trakcie wykładu dowiesz się:<br />  Na jakie elementy zwrócić uwagę aby pierwsza wizyta była satysfakcjonująca dla obu stron.<br />  W jaki osób perfekcyjnie się przygotować, jak przyjąć pacjenta skutecznie a zarazem komfortowo. <br />  Uzyskasz wskazówki jak postąpić w trudnych sytuacjach oraz czy pierwszą wizytę można podzielić na etapy.
Poznań, Polska

Nasi klienci
o nas

Szkolenia tworzymy w oparciu o oczekiwania uczestników, a także wiedzę i kompetencje naszych wykładowców. Sprawdź co mówią o nas nasi klienci.

 • Bardzo pozytywne zaskoczenie wysokim poziomem szkolenia (Profesjonalne Wybielanie Zębów w Gabinecie 10.09.2016). Ciekawa tematyka wykładów (I OZHiAS 09.09.2016) w przyjaznej atmosferze. Jasny, prosty i dosłowny przekaz informacji dotyczących zawodu higienistki i asystentki. Możliwość wymiany doświadczeń i informacji z innymi uczestnikami zjazdu podczas pysznego lunchu.

  Karolina Duch, Strzelce Krajeńskie

 • Bardzo fajne, rzeczowe szkolenia. Prowadzące wykładowczynie są bardzo kompetentne i czuć , że robią to nie pierwszy raz. Szkolenie zaplanowane od A do Z. Jestem bardzo zadowolona, super, że po teorii zaczyna się od razu warsztat z pacjentem na fotelu. Praktyka na szkoleniach (2) w których uczestniczyłam była dla mnie bardzo ważna.

  Katarzyna Czarny, Myślibórz

 • Uczestniczyłam w szkoleniu Profesjonalna asysta implantologiczna oraz Profesjonalna higienizacja pacjenta, z pewnością wybiorę się na kolejne pewnie z wybielania gabinetowego. Jestem pozytywnie zaskoczona poziomem szkolenia dla nas (higienistek), Pani Katarzyna pokazała mi, że można to przeprowadzić na najwyższym według mnie poziomie. Świetne zajęcia praktycznej. Polecam-warto!

  Anna Michalska, Klicko

 • I Ogólnopolskie Spotkanie Nauczycieli i Wykładowców 09.09.2016, które odbyło się podczas I OZHiAS w Poznaniu spełnił swoje zadanie. Umożliwił kontakt z koleżankami z różnych rejonów kraju, wymianę spostrzeżeń i opinii w temaie problemów zawodowych. Tematyka wykładów zjazdu higienistek i asystentek, jej różnorodność pozwoliła na poszerzenie wiedzy. Dla mnie najciekawszym tematem był wykład na temat aspektów prawnych naszego zawodu (dypl.hig.stom Doroty Grzyśko).

  Krystyna Sierakowska

7
lat doświadczenia
80
szkoleń rocznie
3500
kursantów
8
wykładowców
10
miast w Polsce
8000
godzin praktyk