Konferencja on-line V Ogólnopolskiego Zjazdu Higienistek i Asystentek Stomatologicznych

 • 2020-12-13
 • 10.00-15.00
 • Online

Zapraszamy na V Ogólnopolski Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych w tym roku w formie konferencji online!

Konferencja dedykowana wszystkim pasjonatom stomatologii. Każdy członek zespołu stomatologicznego znajdzie coś dla siebie. Wykłady dotyczą zarówno profilaktyki, implantologii a także bezpieczeństwa w gabinecie stomatologicznym w dobie covid.

Dla kogo?

10.00-10.50 dr Ewa Rusyan "Co w paście siedzi?"

10.50-11.00 Q&A dr Ewa Rusyan

11.00-11.30 hig.stom. Katarzyna Ostrowska "Jak zmotywować pacjenta do mycia zębów?"

11.30-11.40 Q&A hig.stom. Katarzyna Ostrowska

11.40-11.50 Przerwa

11.50-12.50 dr Wojciech Ryncarz "Zabiegi implantologiczne- rola asysty oczami operatora"

12.50-13.00 Q&A dr Wojciech Ryncarz

13.00-14.00 mgr Magdalena Dubińska-Rejent mikrobiolog "Bezpieczeństwo w koronie"

14.00-14.10 Q&A Magdalena Dubińska-Rejent

14.10-14.50 hig.stom. Magdalena Michałowska "Skutecznie, bezpiecznie i komfortowo. Profesjonalna higienizacja pacjenta, omówienie
poszczególnych etapów - pokaz pracy"

14.50-15.00 Q&A hig.stom. Magdalena Michałowska

15.00. Zakończenie konferencji

Zapewniamy

 • doświadczonych wykładowców
 • certyfikaty

Zakres kursu

 • 10.00-10.50
  dr Ewa Rusyan "Co w paście siedzi?"
 • 10.50-11.00
  Q&A dr Ewa Rusyan
 • 11.00-11.30
  hig.stom. Katarzyna Ostrowska "Jak zmotywować pacjenta do mycia zębów?
 • 11.30-11.40
  Q&A hig.stom. Katarzyna Ostrowska
 • 11.40-11.50
  Przerwa
 • 11.50-12.50
  dr Wojciech Ryncarz "Zabieg implantologiczny - rola asysty oczami operatora"
 • 12.50-13.00
  Q&A dr Wojciech Ryncarz
 • 13.00 -14.00
  mgr Magdalena Dubińska-Rejent mikrobiolog „Bezpieczeństwo w koronie”
 • 14.00-14.10
  Q&A Magdalena Dubińska-Rejent
 • 14.10-14.50
  hig.stom. Magdalena Michałowska „Skutecznie, bezpiecznie i komfortowo. Profesjonalna higienizacja pacjenta, omówienie poszczególnych etapów – pokaz pracy”
 • 14.50-15.00
  Q&A hig.stom. Magdalena Michałowska
 • 15.00
  Zakończenie konferencji

WYKŁADOWCY

dr n.med. Ewa Rusyan – absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie, specjalista I stopnia stomatologii ogólnej i specjalista II stopnia periodontologii. W 2007 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy doktorskiej pt: “Wybrane parametry kliniczne i biochemiczne a występowanie erozji twardych tkanek zębów u pacjentów z zaburzeniami odżywiania”.
Adiunkt w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej Instytutu Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Autorka i współautorka wielu publikacji i wystąpień naukowych. Prowadzi szkolenia dla studentów i lekarzy specjalizujących się w stomatologii zachowawczej, dzieląc się doświadczeniem i wiedzą z zakresu ubytków niepróchnicowego pochodzenia, geriatrii i epidemiologii.

hig.stom. Katarzyna Ostrowska – doktorantka II wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu PNSMBN. Prezes Sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Absolwentka kierunku Ratownictwo Medyczne Akademii Medycznej (Wrocław, w 2008) na Śląskim Uniwersytecie Medycznym uzyskała tytuł magistra na kierunku Zdrowie Publiczne. W 2013 r. odbyła staż w Manchester w klinice Green Surgery. Uczestniczka i prelegentka licznych krajowych i zagranicznych konferencji, sympozjów, targów stomatologicznych i zjazdów zespołów medycznych. Członek rady naukowej kwartalnika „Asysta Dentystyczna” wydawnictwa ELAMED. Prowadzi wykłady dla studentów stomatologii na UM oraz UJ,  a także dla słuchaczek higieny dentystycznej z zakresu profilaktyki stomatologicznej.

dr Wojciech Ryncarz – absolwent Wydziału Stomatologii Akademii Medycznej w Warszawie. Należy do lekarzy-pionierów, którzy w Polsce wprowadzili w codziennej praktyce leczenie implantologiczne. Swoich pierwszych pacjentów implantologicznych prowadzi od 1992 roku . Jeden z członków- założycieli Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej-PASE . Pierwsze swoje implantologiczne szlify zaczynał na Uniwersytecie w Bernie, Szwajcaria. Uzyskał tytuł Master Of Science w dziedzinie Implantologii Stomatologicznej na Uniwersytecie we Frankfurcie oraz ukończył studia podyplomowe u dra Johna C. Koisa w Centrum Edukacji w Seattle (USA). W Dębowa Clinic zajmuje się najbardziej skomplikowanymi przypadkami z zakresu chirurgii stomatologicznej i implantologii.

mgr Magdalena Dubińska-Rejent mikrobiolog -absolwentka kierunku biotechnologia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, diagnosta laboratoryjny z kilkunastoletnim doświadczeniem pracy w laboratorium mikrobiologicznym, członek Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów, od kilku lat konsultant ds. Higieny. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i seminariów dla asystentek i higienistek stomatologicznych.

hig.stom. Magdalena Michałowska -dyplomowana higienistka stomatologiczna. Ponad 20 letnie doświadczenie w dziedzinie profilaktyki stomatologicznej pozwala jej na indywidualne i profesjonalne podejście do pacjenta. Dzięki niespożytym pokładom energii i wrodzonemu optymizmowi łączy wiele funkcji. Jest trenerem Swiss Dental Academy, prowadzi szkolenia z zakresu zaawansowanej profesjonalnej higienizacji. Jest Członkiem Zarządu Sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia PTS. Prowadzi wykłady dla studentów stomatologii na UM w Lublinie/Zabrzu oraz Wrocławiu a także dla słuchaczek higieny dentystycznej z zakresu Guided Biofilm Therapy.

PAKIETY UCZESTNICTWA W KONFERENCJI

PRZEDSPRZEDAŻ  

Cena: 129 zł do 20.11.2020

Uczestnictwo w konferencji na żywo
Dostęp do materiałów ważny przez 1 miesiąc
Udział w konkursie dla słuchaczy
Certyfikat uczestnictwa

PREMIUM 

Cena: 159 zł

Uczestnictwo w konferencji na żywo
Dostęp do materiałów ważny przez 1 miesiąc
Pakiet edukacyjno-profilaktyczny
Udział w konkursie dla słuchaczy
Certyfikat uczestnictwa

 

STANDARD

Cena: 89 zł

Uczestnictwo w konferencji na żywo
Certyfikat uczestnictwa

 

 

Nasi klienci
o nas

Szkolenia tworzymy w oparciu o oczekiwania uczestników, a także wiedzę i kompetencje naszych wykładowców. Sprawdź co mówią o nas nasi klienci.

 • Bardzo pozytywne zaskoczenie wysokim poziomem szkolenia (Profesjonalne Wybielanie Zębów w Gabinecie 10.09.2016). Ciekawa tematyka wykładów (I OZHiAS 09.09.2016) w przyjaznej atmosferze. Jasny, prosty i dosłowny przekaz informacji dotyczących zawodu higienistki i asystentki. Możliwość wymiany doświadczeń i informacji z innymi uczestnikami zjazdu podczas pysznego lunchu.

  Karolina Duch, Strzelce Krajeńskie

 • Bardzo fajne, rzeczowe szkolenia. Prowadzące wykładowczynie są bardzo kompetentne i czuć , że robią to nie pierwszy raz. Szkolenie zaplanowane od A do Z. Jestem bardzo zadowolona, super, że po teorii zaczyna się od razu warsztat z pacjentem na fotelu. Praktyka na szkoleniach (2) w których uczestniczyłam była dla mnie bardzo ważna.

  Katarzyna Czarny, Myślibórz

 • Uczestniczyłam w szkoleniu Profesjonalna asysta implantologiczna oraz Profesjonalna higienizacja pacjenta, z pewnością wybiorę się na kolejne pewnie z wybielania gabinetowego. Jestem pozytywnie zaskoczona poziomem szkolenia dla nas (higienistek), Pani Katarzyna pokazała mi, że można to przeprowadzić na najwyższym według mnie poziomie. Świetne zajęcia praktycznej. Polecam-warto!

  Anna Michalska, Klicko

 • I Ogólnopolskie Spotkanie Nauczycieli i Wykładowców 09.09.2016, które odbyło się podczas I OZHiAS w Poznaniu spełnił swoje zadanie. Umożliwił kontakt z koleżankami z różnych rejonów kraju, wymianę spostrzeżeń i opinii w temaie problemów zawodowych. Tematyka wykładów zjazdu higienistek i asystentek, jej różnorodność pozwoliła na poszerzenie wiedzy. Dla mnie najciekawszym tematem był wykład na temat aspektów prawnych naszego zawodu (dypl.hig.stom Doroty Grzyśko).

  Krystyna Sierakowska

7
lat doświadczenia
80
szkoleń rocznie
3500
kursantów
8
wykładowców
10
miast w Polsce
8000
godzin praktyk